Fornite Sistem Gereksinimleri

Fornite sistem gereksinimleri sayesinde oyun severler bu eğlenceli oyunu keyifli şekilde oynama imkanını elde ederler. Elbette ki oyunu oynamak isteyen kişilerin öncelikli olarak sistem gereksinimlerini karşılamaları gerekir. Eğer bu gereksinimler sorunsuz bir biçimde karşılanır ise insanlar oldukça eğlenceli zaman geçirme imkanını elde ederler. Yine özellikler ne kadar iyi olursa oyun deneyimi de daha keyifli hale gelecektir.

Fornite Sistem Gereksinimleri Nedir?

Her bilgisayar oyununda olduğu gibi Fornite oyunu içinde oyunun oynanacağı bilgisayarda çeşitli özelliklerin bulunması gerekir. Öncelikli olarak minimum sistem özelliklerinin yer alması ve bilgisayarın bu oyunu kaldırması gerekir. Aksi durumda ise oyun için tercih edilen bilgisayarın bu oyunu aldırması mümkün değildir.

Fornite Minimum Sistem Gereksinimleri Nedir?

Oyun severler bu eğlenceli oyunu oynamak adına Fornite minimum sistem gereksinimleri karşılamalıdırlar. En azından bu özelliklerin karşılanabildiği bir bilgisayar temin etmeleri gerekir. Bu bilgisayarlarda yer alması gereken minimum sistem özellikleri ise şunlardır;

  1. Ekran Kartı: PC’de Intel HD 4000; Intel Iris Pro 5200
  2. İşlemci: Core i3-3225 3.3 GHz
  3. Bellek: 4GB RAM
  4. İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OS Mojave 10.14.6

Fornite Önerilen Sistem Gereksinimleri Nedir?

Daha eğlenceli şekilde oyunu oynamak isteyen kişiler, ortalama maliyetler ile temin edecekleri daha iyi özelliklere sahip olan bilgisayarları da tercih edebilirler. Fornite önerilen sistem gereksinimleri ile birlikte oyun kalitesinin de daha iyi hale gelmesini sağlayabilirler. Bu oyun için önerilen sistem özellikleri ise şunlardır;

  1. Ekran Kartı: Nvidia GTX 960, AMD R9 280 veya muadili DX11 ekran kartı
  2. Ekran Kartı Belleği: 2 GB VRAM
  3. İşlemci: Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U veya muadili
  4. Bellek: 8 GB RAM veya üzeri
  5. İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit

Elbette bu özelliklerin de üzerine çıkmak mümkündür. Yani, oyun için tercih edilecek olan bilgisayarların özellikleri ne kadar iyi ise oyun deneyimi de daha iyi hale gelecektir. Bu nedenle de oyun bilgisayarı seçimi oyunculara kalmıştır.

Yorum yapın